Dla rodziców i nie tylko

Niniejsza strona internetowa należy do klasy I dwujęzycznej Gimnazjum nr 2 w Kartuzach;

Jesteśmy pierwszym rocznikiem w naszej szkole, który uczy się w formule dwujęzycznej. Nie ma co ukrywać – mamy więcej pracy niż nasi koledzy z pozostałych klas pierwszych, ale jest to też przygoda. Chociaż jesteśmy z różnych miejscowości i kończyliśmy różne podstawówki, łączy nas zainteresowanie językiem i kulturą anglosaską oraz chęć poznawania świata. Gimnazjum w Kartuzach przyjęło nas bardzo ciepło a atmosfera w samej klasie jest świetna.

Angielskiego uczymy się naprawdę intensywnie (sześć godzin w tygodniu (nasz nauczyciel nieźle nas ciśnie 🙂 , konwersacje z Mr Stephen – rodowitym Anglikiem i doświadczonym nauczycielem). Dwujęzycznie, tzn. po polsku i angielsku uczymy się też w tym roku biologii (ojej) i zajęć artystycznych (to akurat jest bardzo przyjemny przedmiot po angielsku 🙂 ). To wszystko duże zmiany w porównaniu z tym, jak uczyliśmy się do tej pory, ale dajemy radę (i starcza nam nawet czasu na własne hobby – jak ktoś jest ciekawy, informacje na ten temat można znaleźć tutaj). Co najważniejsze, zdobywamy wiele umiejętności na przyszłość, no i nie musimy już chodzić na dodatkowy angielski! 🙂 

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy chcieliby z nami współtworzyć tę stronę do kontaktu. Chcielibyśmy stworzyć otwarte forum, gdzie będziemy mogli nie tylko dzielić się naszymi sukcesami, ale również „dać sobie podsunąć pomysły” na urozmaicenie naszych zajęć (wystarczy wypełnić formularz kontaktowy aby otrzymać dane do logowania się jako użytkownik, można też komentować nasze wpisy).

Za wszystkie komentarze i sugestie będziemy wdzięczni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *