Przedstawienie, które każdy musi zobaczyć   

    W ostatnim czasie mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. ,,Duch” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Jest to zrealizowana przez Teatr Muzyczny w Gdyni teatralna wersja filmu ,,Uwierz w ducha”.

    Musical opowiada historię Sama i Molly – młodej pary mieszkającej w Brooklynie. Podczas spaceru zakochani zostają zaatakowani przez złodzieja, który bez skrupułów zabija Sama. Mężczyzna wraca na ziemię w postaci ducha, aby ostrzec swoją niedoszłą żonę przed  grożącym jej niebezpieczeństwem. Niestety, może porozumiewać się ze światem żywych tylko przez wróżbitkę Odę, która dzięki niemu odkrywa swój nadprzyrodzony dar.

    Jedną z wielu zalet przedstawienia jest wspaniała scenografia. Duży budynek na środku obrotowej sceny pełni funkcję ulicy, domu oraz baru. Na uwagę zasługują też niesamowite efekty specjalne: deszczu w spektaklu nie jesteśmy w stanie odróżnić od prawdziwej ulewy, a winda oraz pociąg wyglądają, jakby naprawdę przemieszczały się po scenie.

    Popis nieprzeciętnych umiejętności dają w tym przedstawieniu sami aktorzy. Najlepiej jednak wypada Karolina Trębacz w roli Ody Mae Brown – wróżbitki, która swoje kwestie wypowiada z niezwykłym humorem: raz po raz na widowni słychać było śmiechy.

   Melodramat zasługuje nie tylko na obejrzenie, ale także na wielki aplauz, gdyż praca, jaką wykonują aktorzy, orkiestra oraz tancerze jest brawurowym odwzorowaniem scen filmowych.

Beti